سایت موسیقی پال موزیک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

پارلمان دستور بازنگری در پرداخت نکردن حقوق اضافی معلمان را صادر کرده است

[ad_1]

پارلمان دستور بازنگری در پرداخت نکردن حقوق اضافی معلمان را صادر کرده است

مجلس نمایندگان معلمان و کارمندان دولت را برای تحقیق در مورد عدم پرداخت حقوق اضافی مامور کرده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ میرحمان رحمانی ، رئیس مجلس نمایندگان ، به جلسه امروز مجلس گفت که مجلس ملت پس از بحث های طولانی درباره معلمان و کارمندان کشور ، حقوق اضافی 2000 افغان را در بودجه 1400 ملی در نظر گرفت. این افزوده توسط مقامات دولتی نیز تأیید شد که از ابتدای ماه آن را اجرا می کنند.

وی خاطرنشان کرد که اگرچه خانه ملت به وظیفه ایمانی خود عمل کرده است ، اما برای نظارت بر کار دولت ، کمیته مالی و بودجه وظیفه دارد این مصوبه مهم پارلمان را رصد کرده و گزارش خود را در سالن ارائه دهد تا اطلاع رسانی کند. مردم افغانستان

در همین حال ، رمضان بشردوست و برخی دیگر از نمایندگان مجلس بارها در چندین جلسه پارلمان گفته اند که حقوق اضافی معلمان و کارمندان سطح پایین پرداخت نشده است.

آقای بشردوست همچنین در جلسه امروز پارلمان گفت كه “ما ماسادا را ثبت كرده ایم. در سالن گفته شد که 2000 حقوق اضافی کارمندان دولت (از جمله معلمان) پس از ماه اول بارداری پرداخت می شود ، اما این حقوق هنوز پرداخت نشده است و وزارت دارایی می گوید: “این در اواسط بودجه سالانه. این خلاف تصمیم پارلمان است. “

وی خاطرنشان کرد که معلمان و مقامات دولتی در سطح پایین وضعیت بدی دارند ، “یک یا دو هزار افغان را در دروازه های پارلمان و حتی در دروازه های بازرگانان و نهادهای دیگر گدایی می کردند.”

آقای بشردوست از فقر معلمان و کارمندان سطح پایین دولتی شکایت کرد ، در حالی که وضعیت آموزشی کشور به ویژه در مورد معلمان و کتاب با بحران جدی روبرو بود.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *