سایت موسیقی پال موزیک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

وزیر مرز: مولوی مجیبت الرحمن انصاری باید مورد آزار و اذیت قرار گیرد

[ad_1]

وزیر مرز: مولوی مجیبا الرحمن انصاری باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرد

محیبولا صمیم ، وزیر مرز و قبیله ها ، از دادستان کل خواست تا مولوی مجیبا الرحمن انصاری ، سخنگوی مسجد هراز گازارگا را مورد پیگرد قانونی قرار دهد.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای صمیم روز دوشنبه در سخنرانی در برنامه پاسخگویی دولت در کابل ، اظهارات اخیر مولوی انصاری مبنی بر اینکه گناه کبیره کار در سیستم افغانستان است “سو abuse استفاده از آزادی بیان و تلاشی برای نقض امنیت کشور” خواند.

وی با تأکید بر اینکه به کار خود در سیستم به عنوان کارمند دولت افتخار می کند ، افزود که شخصاً از دادستان کل جمهوری اسلامی افغانستان تقاضای پیگرد قانونی آقای انصاری را کرده است.

وی گفت که اظهارات مولوی انصاری می تواند جان مقامات رژیم را به خطر بیندازد و زمینه را برای نقض حقوق بشر انسانی و اسلامی فراهم کند.

وزیر مرزها و امور قبیله ها ، مولوی مجیبور رحمان انصاری ، مرکز افراطی را با سابقه افراط گرایی فراخواند و گفت که شواهد نشان می دهد که این سخنان توسط خود انصاری به او دیکته نشده است ، بلکه در جاهای دیگر بوده و او مأموریت دارد که امنیت کشور را تأمین کنید. تفسیرهای افراطی و اظهارات غلط از دین صدمه می زند

آقای.

در این کنفرانس مطبوعاتی ، مولوی محمد اسماعیل روحانی اظهارات مولوی مجیبور رحمان انصاری در مورد مردم و نظام افغانستان را فتاوی بی اساس و نادان خواند و افزود که این اظهارات هیچ اصل و مصوبه دینی ندارد.

وی گفت که افغانستان دارای یک سیستم ، حاکمیت ملی و نیروهای امنیتی است که نمایانگر کل ملت و در خدمت نظام و مردم است.

روحانی افزود که نقش نیروهای امنیتی و مسئولیت های آنها روشن است و آن محافظت از ارزش های دینی ، حفظ حریم خصوصی ، هویت و حقوق مردم افغانستان است.

وی تأکید کرد که راهی که مولوی انصاری در پیش گرفته است ، راه دشمنان مردم افغانستان و اطلاعات مغرضانه خارجی است.

مولوی انصاری ، که نفوذ قابل توجهی در هرات دارد ، در نماز جمعه هرات گفت که حمایت از سیستم کنونی افغانستان یک گناه بزرگ است و عضویت جوانان در نیروهای امنیتی یک گناه است.

اظهارات مولوی انصاری با واکنش گسترده مقامات دولت افغانستان ، علمای دین ، ​​فعالان جامعه مدنی و مردم افغانستان روبرو شد.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *