سایت موسیقی پال موزیک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

واکنش رهبران و سازمانها به حمله به پایتخت آمریکا اخبار جهان

[ad_1]

بین المللی

حمله به پایتخت

EG | EITB متوسط

طولی نکشید که رد به اتفاق آرا اعلام شد و رهبران در سراسر جهان به سرعت تعجب و خشم خود را از آنچه در ایالات متحده اتفاق افتاد ابراز داشتند.

رهبران و سازمانها در سراسر جهان حیرت ، حیرت و خشم خود را از حمله طرفداران ترامپ به پایتخت نشان دادند که منجر به چهار کشته و خسارات زیادی به مقر قانونگذار شد.

لهنداکاری ، اینیگو اورکولو، در یک حساب توییتر به آنچه در پایتخت اتفاق افتاد پاسخ داد و گفت “” رعایت “وضعیت خشونت و زورگیری در هنگام حمله به کنگره آمریکا” برای دموکراسی پیشرفته نامناسب است. به همین ترتیب ، وی ابراز امیدواری کرد که انتقال قدرت “از طریق کانالهای نهادی مستقر انجام شود و مرحله جدیدی آغاز شود”.

نخست وزیر ناوارا ، ماریا چیویت، همچنین برای ابراز اطمینان از اینکه “دموکراسی آمریکایی بر این تجربه اقتدارگرایانه غلبه خواهد کرد” از این شبکه اجتماعی استفاده می کند و معتقد است که “دولت جدید به ریاست بایدن و هریس” یک فرصت مثبت نه تنها برای ایالات متحده بلکه برای اسپانیا است. و اروپا “.

از دولت اسپانیا ، رئیس جمهور آن پدرو سانچز وی گفت که “اخبار منتشر شده از کاپیتول واشنگتن را با نگرانی دنبال می کند” و “به قدرت دموکراسی آمریکایی” اطمینان نشان داده است.

سانچز همچنین گفت كه با ریاست جمهوری جدید جو بایدن ، ایالات متحده “با اتحاد مردم آمریكا بر مرحله تنش غلبه خواهد كرد.”

دقیق تر ، معاون دوم رئیس جمهور و رهبر Unidas Podemos ، پابلو ایگلسیاس، آنچه در ایالات متحده اتفاق افتاد را به عنوان “روش عملی راست افراطی توصیف کرد: یک دروغ آشکار به عنوان سلاحی سیاسی و تلاشی برای تضعیف سازوکارهای نهادی در صورت عدم تحقق آن.” به این ترتیب او “دموکراسی و ضد فاشیسم” را در برابر “خشونت و دروغهای آن اینجا و آنجا” توجیه کرد.

رئیس جمهور فرانسه در ویدئویی که در حساب توئیتر وی منتشر شده است امانوئل مکرون وی با ابراز تأسف از صحنه های خشونت در واشنگتن و ابراز اطمینان از “قدرت دموکراسی در ایالات متحده”. وی در پایان گفت: ماکرون می خواست “دوستی و ایمان خود به ایالات متحده را نشان دهد. آنچه امروز در واشنگتن اتفاق افتاد آمریکایی نیست”.

واکنشهای اروپا و مقامات بزرگ

از قلب اروپا، رئیس کمیسیون اروپا ، اورسولا فون در لاین، اطمینان داد که “به قدرت نهادهای آمریکایی و دموکراسی” اعتقاد دارد و افزود که امیدوار است با جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده همکاری کند.

انکار خشونت نیز توسط یکی از متحدان ترامپ ، نخست وزیر انگلیس ، صورت می گیرد. بوریس جانسون، که حمله به پایتخت را “صحنه های شرم آور” توصیف کرد و خواستار “انتقال صلح آمیز و منظم قدرت” در کشور شد.

همانطور که نخست وزیر ایتالیا گفت ، شوک حال اکثریت رهبران اروپا بود جوزپه کنته، در توییتر خود ، جایی که او این رویداد را “رسوایی دموکراتیک” توصیف کرد و خواستار پایان این “حمله به آزادی ها” شد.

دبیر کل ملل متحد، آنتونیو گوترش ، از تصرف كاپیتول توسط جمعیتی از طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا “ناراحت” شده و از رهبران سیاسی خواسته است كه پیروان خود را برای خشونت فرا نگیرند.

گوترش در مواجهه با این اقدامات یادآوری کرد که “برای رهبران سیاسی مهم است که نیاز به پرهیز از خشونت و احترام به روندهای دموکراتیک و حاکمیت قانون را به پیروان خود القا کنند.” ، استفان دوژاریک.

از طرف خود ، دبیر کل ناتوینس استولتنبرگ صحنه های واشنگتن را “تکان دهنده” خواند و تأکید کرد که “باید به نتیجه این انتخابات دموکراتیک احترام گذاشت.”

در خارج از کشور ، نخست وزیر کانادا ، جاستین ترودووی گفت هموطنان “از حمله به دموکراسی در ایالات متحده ، نزدیکترین متحد و همسایه آن نگران و ناراحت هستند. خشونت با تضعیف اراده مردم هرگز پیروز نخواهد شد.”

از جانب ونزوئلا، مدیر عامل نیکولاس مادورو از واقعیت ها ابراز نگرانی کرد ، گرچه افزود که “با این اپیزود ناخوشایند ، ایالات متحده از همان چیزی که با سیاست های تهاجمی خود در کشورهای دیگر ایجاد کرده رنج می برد. ونزوئلا “قطب سیاسی و مارپیچ خشونت را محکوم می کند” ، که وی گفت “به سادگی نشان دهنده بحران عمیقی است که سیستم سیاسی و اجتماعی ایالات متحده در حال حاضر تجربه می کند.”

محکومیت در ایالات متحده

و در ایالات متحده ، روسای جمهور پیشین ، کنگره ها و دیگر رهبران سیاسی اعم از دموکرات ها و جمهوری خواهان این حادثه را انکار کرده اند و حتی برخی خواستار استیضاح ترامپ به عنوان مسئول ناآرامی ها شده اند.

رئیس جمهور سابق گفت: “تاریخ به درستی خشونت امروز در Capitol Hill را تحریک می کند ، تحریک شده توسط رئیس جمهور موقت ، که بدون دلیل همچنان به دروغ گفتن در مورد نتیجه قانونی انتخابات به عنوان یک لحظه شرم و رسوایی بزرگ برای ملت ما ادامه می دهد.” باراک اوباما با اشاره به ترامپ.

جمهوری خواهی مانند ترامپ ، رئیس جمهور سابق جورج بوش وی خود را “از رفتار بی پروای برخی از رهبران سیاسی پس از انتخابات و از عدم احترامی که امروز به نهادهای ما ، سنت های ما و اعمال قانون نشان داده شده است ، وحشت زده کرد”. بوش درباره ورود حامیان ترامپ به کنگره گفت: “این نفرت انگیز و دلخراش است.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *