سایت موسیقی پال موزیک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

عبدالله: ایالات متحده با روند صلح افغانستان عجله دارد و سیاستمداران باید آن را درک کنند

[ad_1]

عبدالله: ایالات متحده در روند صلح افغانستان عجله دارد و سیاستمداران باید آن را درک کنند

دکتر عبدالله عبدالله ، رئیس شورای عالی آشتی ملی ، می گوید که دولت و سیاستمداران باید فوریت روند صلح ایالات متحده در افغانستان را درک کنند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای عبدالله روز دوشنبه در سالگرد درگذشت مارشال فهیم در کابل گفت که وزارت خارجه آمریكا عجله دارد و با استناد به مطالب نامه وزارت امور خارجه به وی ، سیاستمداران افغانستان باید موضوع را بفهمند.

وی گفت: “افغانستان در یک آزمایش بزرگ قرار دارد و امروز یک نقطه عطف و یک آزمایش بزرگ است که همه از یک سو خواهان صلح هستند ، اما از طرف دیگر موارد اضطراری وجود دارد که تحت کنترل ما نیست.”

عبدالله با ارزیابی تلاش های آمریکا برای صلح و نیاز فوری به صلح در این کشور ، گفت که اوضاع امنیتی و سیاسی کنونی در این کشور از پیچیده ترین و بحرانی ترین وضعیت است و در شرایط حساس بین المللی قرار دارد.

رئیس شورای عالی آشتی ملی تأیید کرد که نامه ای از وزیر خارجه ایالات متحده دریافت کرده است که نشان دهنده فوریت جامعه جهانی است.

“ما از این نامه دفاع نمی كنیم ، اما آیا صلح برای مردم افغانستان مسئله فوری نیست؟ اما صلح با عزت و ثبات ؛ اصول مندرج در نامه بسیار بحث برانگیز نیستند ؛ بنابراین بزرگان باید تصمیم بگیرند كه آیا صلح می خواهند وی گفت: “نه ، اگر مشکلی در انتخابات وجود داشته باشد ، انتخابات باید به موقع برگزار شود ، اما در شرایط فعلی ما نمی توانیم ظرف سه ماه انتخابات را برگزار کنیم.”

آقای عبدالله تأکید کرد که هیچ کس نباید از خارجی ها شکایت کند. خوب یا بد ، آنها تصمیم می گیرند اما “ما باید رویه های خود را ارزیابی کنیم.”

“بیایید فرض کنیم که به دلیل شرایط بیرونی در یک نقطه عطف هستیم ، اما هیچ کس نمی تواند خواسته های خود را به مردم افغانستان تحمیل کند ، اما ما نباید ریا ورز باشیم و اگر تفرقه ایجاد شود ، همه مجبور به مردم خواهند شد ، خواسته یا ناخواسته. “او گفت.”

در همین حال ، عمرولا صالح ، معاون اول رئیس جمهور ، با طرح آمریكا كه در نامه ای از وزیر خارجه آمریكا برای رئیس جمهور غنی ارسال شد ، به شدت مخالفت و تأكید كرد كه سرنوشت 35 میلیون افغان به هیچ وجه مبادله نخواهد شد. نه

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *