سایت موسیقی پال موزیک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

طالبان هیچ اراده ای برای صلح ندارند و به دنبال کارشکنی در این روند هستند

[ad_1]

رئیس جمهور غنی در واکنش به حملات تروریستی در کابل ، بغلان و هرات گفت که طالبان هیچ اراده ای برای صلح ندارند و می خواهند روند کار را خراب کنند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ کاخ ریاست جمهوری روز سه شنبه (16 مه) بیانیه ای به نقل از رئیس جمهور غنی صادر کرد و گفت که حمله به کارمندان دولت ، آب و برق و معلمی که کودکان را در وطن تربیت می کنند ، جنایتی علیه بشریت و ارزشهای اسلامی است و این هیچ بهانه ای نیست.

آقای غنی تأکید کرد که تشدید خشونت های اخیر طالبان نشان داده است که این گروه نه تنها اراده ای برای حل بحران فعلی را به روشی صلح آمیز و اساسی ندارند ، بلکه احتمال صلح را خرابکاری کرده و اوضاع را پیچیده کرده است.

وی به نهادهای امنیتی دستور داد كه كاملاً در این حوادث تروریستی تحقیق كنند.

شب گذشته یک خودروی دولتی در منطقه دهان باغ کابل منفجر شد و منجر به کشته شدن چهار کارمند از جمله یک کودک و زخمی شدن بیش از ده نفر شد.

در حادثه هرات ، طالبان صبح امروز به امنیت در بند پشدان حمله کردند. در نتیجه این حمله ، سه محافظ کشته شدند ، چهار محافظ زخمی شدند و چهار نفر دیگر ناپدید شدند.

در حادثه باگلان صبح امروز ، طالبان مسلح به سمت اتومبیل حامل اساتید و دانشجویان دانشگاه باگلان در پل هومری تیراندازی کردند که منجر به کشته شدن یک راننده و یک دانشجو و زخمی شدن چهار استاد شد.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *