سایت موسیقی پال موزیک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

سه مقام دیگر سعودی به اتهام فساد مالی دستگیر شده اند

[ad_1]

سه مقام سعودی دیگر نیز به اتهام فساد مالی دستگیر شده اند

به گزارش جمهور ، به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (WAS) ، یکی از کارمندان سازمان مبارزه با فساد سعودی افزود: “با کمک وزارت گارد ملی ، یک ژنرال بازنشسته و دو کارمند دیگر این سازمان از محل پول دریافت کردند و شرکت های خارجی. “آنها دستگیر شده اند.

این مقام مسئول که خواست ناشناس بماند ، افزود: این سرلشکر حدود 20 میلیون و 500 هزار ریال سعودی از یک شرکت اتریشی دریافت کرده که بخشی از آن نقدی است.

به گفته این مقام سعودی ، بخشی دیگر از پول ژنرال دریافت شده از طریق خرید ملک از طرف خود و بخشی از آن برای کمک به تجار برای سرمایه گذاری در جایی بوده است و سپس وی می تواند آن را پس بگیرد.

بر اساس این گزارش ، بازداشت دوم نیز 30 میلیون و 153 هزار ریال سعودی به صورت نقدی دریافت کرده اما چندین بار و شخص سوم 147 میلیون و 400 هزار ریال دریافت کرده است.

پیش از این ، محمد بن سلمان ، ولیعهد عربستان سعودی با دفاع از موج دستگیری مقامات فعلی و سابق سعودی و آنچه وی مبارزه با فساد می خواند ، اظهار داشت که وی در تلاش است اقتصاد کشورش را اصلاح کند.

در همین حال ، گروه های مدافع حقوق بشر خواستار اقدام عربستان سعودی برای توقیف آنچه مخالفت با فساد اقتصادی علیه وارث تاج و تخت می خواند ، و آنچه رسانه های سعودی آن را پرونده فساد توصیف می کنند ، شده است.

در همین رابطه ، “پادشاه سلمان بن عبدالعزیز” از عربستان سعودی 13 عقرب 96 دستور تشکیل یک سازمان مبارزه با فساد به رهبری پسرش محمد و پس از دستگیری ده ها شاهزاده و مقامات فعلی و سابق سعودی را صادر کرد.

به دنبال این حملات ، دولت سعودی در ازای آزادی برخی شاهزادگان موفق شد بیش از 106 میلیارد دلار پول نقد ، اشیا valu با ارزش و سایر املاک گران قیمت اخاذی کند.

در نوامبر 2017 ، حدود 381 نفر در عربستان سعودی به اتهام فساد و رشوه دستگیر شدند و بیشتر آنها در هتل ریتز کارلتون ریاض زندانی شدند.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *