سایت موسیقی پال موزیک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

دادگاه انگلیس در تاریخ 4 ژانویه 2021 تصمیم به استرداد آسانژ گرفت اخبار جهان

[ad_1]

بین المللی

پاسخ

نمایندگی ها EITB متوسط

بنظر می رسد در آخرین قسمت از این حماسه طولانی ، بنیانگذار ویکی لیکس به 17 مورد جاسوسی و هک اضافی متهم شده است.

دادگاه انگلیس امروز دوشنبه رأی خواهد داد اگر به ایالات متحده استرداد کنید بنیانگذار پورتال اطلاعات ویکی لیکس ، جولیان آسانژ، متهم به جاسوسی توسط مقامات آمریکای شمالی برای اسناد محرمانه توزیع می کند در یک مورد بی سابقه تحت مقررات اصلی ، قانون جاسوسی از سال 1917.

ظاهراً آسانژ 49 ساله متهم شده است 17 قطعه جاسوسی و هزینه اضافی از هک کردن در آخرین قسمت از این حماسه طولانی.

این شهروند استرالیایی در آوریل 2019 دستگیر شد سفارت اکوادور در لندنجایی که در سال 2012 برای جلوگیری از دستگیری پس از صدور اینترپل به او پناهندگی داده شد سفارش علیه او به خاطر شکایت از تجاوز جنسی در سوئد ، تحقیقاتی که بعداً لغو شد.

سرانجام ، در پایان ماه اکتبر و پس از چهار هفته دادرسی ، قاضی ونسا باریتزر این موضوع را اعلام کرد. این دوشنبه ، او حکم علیه آسانژ را صادر خواهد کرد در دادگاه جنایی مرکزی در لندن ، بیلی قدیمی. بنیانگذار ویکی لیکس در حال حاضر در زندان حداکثر امنیتی بلمارش در جنوب شرقی لندن است.

در قلب این موضوع یک سری اسناد منتشر شده توسط نیروی دریایی سابق چلسی منینگ در سال 2010 وجود دارد ، از جمله یک فیلم 39 دقیقه ای از شلیک هلیکوپتر ارتش آمریکا از نوع Apache و کشته شدن بیش از دوازده عراقی. ، از جمله دو روزنامه نگار رویترز.

بسیاری از محققان بر این باورند که این قانون که هرگز برای تعقیب یک روزنامه نگار مورد استفاده قرار نگرفته است ، موارد نگران کننده قانون اساسی را مطرح می کند زیرا این قانون با نقض حقوق اصلاحیه اول در دریافت و انتشار اطلاعات روبرو است.

یک کارشناس مستقل حقوق بشر سازمان ملل متحد در نامه ای سرگشاده به دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، از رئیس جمهور خواست تا آسانژ را عفو کند.

گزارشگر ادعا می کند که آسانژ هرگز اطلاعات نادرست را هک ، دزدیده و منتشر نکرده است و همچنین به دلیل سو m رفتار شخصی به اعتبار وی لطمه ای وارد نکرده است و خاطرنشان کرد که حتی اگر با پست های وی موافق یا مخالف باشید ، “بدیهی است که آنها نمی توانند جرم محسوب شوند”. .

ممکن است آسانژ به مجازات محکوم شود 175 سال زندان تحت “اقدامات ویژه اداری” ، یک نسخه به خصوص خشن از انزوا ، اگرچه انتظار می رود ویکی لیکس از استرداد احتمالی درخواست تجدید نظر کند ، این بدان معناست که انتقال وی به ایالات متحده ممکن است به مدت نامحدود تمدید شود.

ویکیلیکس از ایالات متحده می خواهد که اتهامات آسانژ را کنار بگذارد

پلتفرم ویکی لیکس دیروز ، یکشنبه از مقامات ایالات متحده پرسید بله اتهامات علیه جولیان آسانژ را کنار گذاشت.

کریستین هرافسون ، مدیر ویکی لیکس گفت: “این واقعیت که این پرونده به دادگاه ها رسیده است ، نه اینکه بگوییم مدت طولانی است که کشیده شده است ، یک حمله بزرگ تاریخی به آزادی بیان است.”

هرافنسون در ادامه گفت كه دولت آمریكا “باید به موجهای حمایت از رسانه های اصلی ، سازمانهای غیردولتی در سراسر جهان مانند سازمان عفو ​​بین الملل و گزارشگران بدون مرز و سازمان ملل كه خواهان لغو این اتهامات هستند ، گوش فرا دهد.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *