سایت موسیقی پال موزیک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

حمله به پایتخت ایالات متحده: طرفداران ترامپ سعی می کنند کنگره بگیرند | اخبار جهان

[ad_1]

بین المللی

ایالات متحده آمریکا

آژانسها eitb یعنی

مهاجمان موفق شدند جلسه کنگره را متوقف کنند ، که این موضوع پیروزی بایدن در انتخابات را تأیید می کند ، اما پس از چهار ساعت وقفه ، جلسه از سر گرفته شد.

4:21

پایتخت در واشنگتن.

پایتخت در واشنگتن.

چهار کشته در تلاش طرفداران ترامپ برای تصرف کپیتول هیل

در ایالات متحده، چهار نفر درگذشتند چهارشنبه این هفته در واشنگتن طی تلاش پیروان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، برای تصرف برج پایتخت. در حال حاضر وجود دارد 52 نفر دستگیر شدند. مقامات محلی گفتند که یک زن در اثر شلیک مرگبار پلیس درگذشت و سه نفر دیگر به دلیل فوریت های پزشکی جان خود را از دست دادند.

حامیان رئیس جمهور دونالد ترامپ روز چهارشنبه به کنگره آمریکا حمله کردند. پس از به زیر کشیدن چندین حصار امنیتی و برخورد با پلیس ، که ویران شده بود و باعث صحنه های آشفته در پایتخت ایالات متحده شد. در ابتدا ، آنها موفق شدند جلسه کنگره را متوقف کنند ، که پیروزی انتخابات جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده را تأیید خواهد کرد. با این حال ، پس از حدود چهار ساعت وقفه ، جلسه از سر گرفته شد.

جو بایدن تأیید کرد که “این اعتراض نیست. این یک شورش است” و از ترامپ خواست “از قانون اساسی دفاع کند” و خواستار “پایان حصر” شود.

دونالد ترامپاز طرف خود ، او فقط به درخواست پیروان خود برای بازگشت به خانه محدود شد. ترامپ پس از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر گذشته ، با اعلامیه های مکرر تقلب در انتخابات ، به معترضین بال داد.

برخلاف ترامپ ، معاون رئیس جمهور و رئیس مجلس سنا ، جمهوری خواه مایک پنس، این حقایق را محکوم کرد: “برای کسانی که امروز هرج و مرج را در پایتخت ما به راه انداختند: شما پیروز نشده اید. خشونت هرگز پیروز نمی شود. آزادی همیشه پیروز می شود. و این همچنان خانه مردم است.”

شهردار موریل بوثر در برابر هرج و مرج با هزاران معترض در خیابان های واشنگتن ، در شهر ممنوعیت رفت و آمد در شهر اعلام کرد. مقررات منع رفت و آمد تا ساعت 6:00 صبح پنجشنبه (به وقت محلی) برقرار است.

او کنگره نشسته بود برای تأیید نتایج انتخابات نوامبر ، که توسط جو بایدن دموکرات برنده شد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *