9
مه

ایران حمله تروریستی به یک مدرسه دخترانه در کابل را به شدت محکوم کرد


ایران حمله تروریستی به یک مدرسه دخترانه در کابل را به شدت محکوم کرد

محمد ابراهیم طاهریان فرد ، فرستاده ویژه جمهوری اسلامی ایران در افغانستان ، شب گذشته (شنبه) ، طی سخنرانی در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران ، به دولت و ملت ایران برای دولت مسلمان ، مردم تسلیت گفت افغانستان و مردم. جنایت وحشیانه و حمله تروریستی به یک مدرسه دخترانه در کابل را به شدت محکوم کرد.

وی که شب گذشته در جلسه ای با حضور علمای شیعه و سنی استان هرات و شخصیت های فرهنگی در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در هرات سخنرانی کرد ، این حادثه را بسیار ناراحت کننده و تأسف بار توصیف کرد.

طاهریانی فرد ابراز امیدواری کرد که هرچه زودتر شاهد پایان جنگ و درگیری در افغانستان باشیم تا امت اسلامی و مردم افغانستان در ماه رمضان شاهد چنین حوادث و فجایعی نباشند.

وی افزود: راه حلی برای صلح و امنیت در افغانستان در داخل کشور و با درک همه گروه های افغان امکان پذیر است و جمهوری اسلامی ایران همیشه سعی کرده است با ایجاد یک اجماع ملی به ایجاد درک ، حفظ دستاوردها و توسعه ثبات کمک کند در افغانستان “

سعید حاتب زاده ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز با ابراز انزجار از حمله تروریستی به مردم عادی ، به ویژه دانشجویان و بازماندگان ، حمله تروریستی شنبه شب در غرب کابل را محکوم کرد. وی ضمن ابراز همدردی ، به قربانیان تسلیت گفت. این اقدام تروریستی (

شب گذشته سه انفجار متوالی در منطقه دشت برچی در شهر کابل رخ داد. وزارت کشور گفت که در این حمله بیش از 50 نفر کشته و 100 نفر زخمی شدند.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل