سایت موسیقی پال موزیک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

امرولا صالح: طالبان بدون حمایت پاکستان شش ماه دوام نخواهند آورد

[ad_1]

امرولا صالح: طالبان بدون حمایت پاکستان شش ماه دوام نخواهند آورد

امرولا صالح ، معاون اول رئیس جمهور این کشور می گوید که بدون حمایت پاکستان ، طالبان نمی توانند به عنوان یک جنبش مسلح به مدت شش ماه زنده بمانند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای صالح در صفحه فیس بوک خود نوشت: “مکالمه تلفنی بین رئیس جمهور افغانستان و مدیرکل ناتو فرصت مهمی برای ما بود تا نظرات و عقاید خود را به اشتراک بگذاریم.”

“پاکستان به عنوان مهمترین سلاح و حامی استراتژیک طالبان در تلاش است دو کار را به طور موازی انجام دهد. – تجهیزات ، بهداشت ، آموزش و پرورش و ارتش پاکستان برای طالبان قابل مشاهده نیست.

وی گفت: “دوباره ، بدون حمایت پاکستان ، طالبان نمی توانند به عنوان یک جنبش مسلحانه برای شش ماه زنده بمانند.”

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت كه موضع نهایی و اعلامیه كنفرانس ناتو در مورد اوضاع افغانستان مشروعیت جمهوری اسلامی افغانستان را مجدداً تأیید كرد. به عبارت دیگر ، طالبان ارتباط خود را با این تروریست قطع نکرده و پایگاه پشتیبانی در پاکستان گسترش یافته است. تیم مذاکره کننده طالبان چیزی بیشتر از یک فریب نیست.

آقای صالح گفت که طالبان از گفتگوهای منظم بهره مند شده اند و حاضر نیستند در مورد موضوعات اصلی ، یعنی جلوگیری از قتل ها صحبت کنند. در همین حال ، دولت جمهوری اسلامی افغانستان همیشه مذاکرات صلح را با حسن نیت و جدیت انجام داده است.

روز گذشته ، محمد اشرف غنی ، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ، تلفنی با دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ گفتگو کرد.

در طی مکالمه تلفنی ، دو طرف در مورد روند صلح ، کنفرانس وزرای دفاع ناتو و حمایت مداوم ناتو از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان گفتگو کردند.

دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ ، در مورد کنفرانس وزرای دفاع ناتو به رئیس جمهور توضیح داد و گفت که کشورهای عضو ناتو از دیپلماسی فعال در روند صلح افغانستان برای موفقیت این روند استفاده می کنند.

وی با ابراز نگرانی از تشدید خشونت در افغانستان ، گفت که تصمیمات همه کشورهای عضو مشروط خواهد بود و آنها با ایالات متحده همکاری نزدیک خواهند داشت.

دبیرکل ناتو در مورد خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان گفت که رایزنی ها ادامه دارد و هیچ تصمیمی در این باره اتخاذ نشده است و دولت ایالات متحده در حال بررسی توافق نامه طالبان و ایالات متحده است.

دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ ، در یک مکالمه تلفنی بر حل مسالمت آمیز بحران افغانستان تأکید کرد و حمایت خود را از صلح پایدار و باوقار در افغانستان ابراز داشت.

وی افزود تعهد مداوم ناتو به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در مبارزه با تروریسم همچنان ادامه دارد.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *