سایت موسیقی پال موزیک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

اشرف غنی: ما اجازه نمی دهیم که فصل جمهوری ناتمام بماند

[ad_1]

رئیس جمهور غنی می گوید دیگر اجازه نخواهد داد که فصل جمهوریخواهان مانند گذشته به پایان برسد.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای غنی روز پنجشنبه در قندهار گفت: “ما اجازه نمی دهیم که این فصل از جمهوری نیمه تمام باشد ، همانطور که دوران جمهوری های امانولا خان و داود خان نیمه تمام ماند.”

وی خطاب به مردم قندهار گفت که همه افغان ها در صف ایستاده و از جمهوری دفاع می کنند. زیرا این امر در مورد محافظت از دستاوردها است.

به گفته وی ، در نتیجه عقب نشینی نیروهای خارجی و ادامه کمک های بین المللی به این نهادها ، نهادهای دولتی ، به ویژه نهادهای امنیتی هیچ تغییری نخواهند دید.

رئیس جمهور گفت: “امروز مردم قندهار به جهانیان پیام می دهند كه آنها به افغانستان اعتقاد دارند و برای جمهوری ایستادگی می كنند.”

وی با ذکر مثال از احمد شاه بابا عبدری ، گفت اگر مردم افغانستان متحد شوند ، مانند دوره احمد شاه بابا مهمترین کشور در منطقه و جهان خواهد بود ، بنابراین باید دوباره درمان شود.

به گفته وی ، اکنون زمان آن فرا رسیده است که افغان ها آنچه را که می توانند برای دولت خود انجام دهند و همه باید از جمهوری دفاع کنند. “ما دموکراسی می خواهیم و او می خواهد مردم به پا خیزند.”

آقای غنی گفت که اگر طالبان بخواهند صلح کنند و قانون اساسی را تصویب کنند ، هر چقدر هم که می آمدند ، آنها در قندهار ، هلمند و استانی که می خواستند تصمیم صلح بگیرند نشسته اند. چون این بازی در قطر در جریان است که چهار ماه است هیچ نتیجه ای نگرفته است.

وی با تأکید بر اینکه مردم افغانستان از جنگ خسته شده اند و نمی خواهند این جنگ ادامه یابد ، افزود که قانون اساسی مطابق با قوانین شرع است و باید در چارچوب این قانون مصالحه شود.

به گفته وی ، افغانستان باید در آینده بی طرف باشد و مردم باید این کشور را بسازند. زیرا افغانستان همه چیز به جز صلح دارد و اگر صلح حاصل شود انشاالله مردم افغانستان به همه خواسته های خود خواهند رسید.

رئیس جمهور غنی خطاب به پاکستان همچنین گفت که افغانستان رو به جلو حرکت خواهد کرد و اگر پاکستان سیاستی را انتخاب کند که موجب پیروزی همه شود ، به کشورهای دیگر روی خواهد آورد.

ولی؛ طالبان گفته اند که پس از آن در جلسات افغانستان شرکت نخواهند کرد.
به همین دلیل ، نشست ترکیه به بعد از عید موکول شده است.

تلاش ها برای کشاندن طالبان به میز مذاکره همچنان ادامه دارد.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *