سایت موسیقی پال موزیک

یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

آرژانتین سقط جنین داوطلبانه را تا هفته چهاردهم 30 دسامبر 2020 قانونی می کند اخبار جهان

[ad_1]

بین المللی

آرژانتین

آژانس ها رسانه EITB

این لایحه قبلاً توسط پارلمان تصویب شده است ، همانطور که در سال 2018 با متنی مشابه اتفاق افتاد ، اما این بار برخلاف آن ، در سنا تصویب شد.

0:41

دو زن تصویب قانون را جشن می گیرند

دو زن تصویب قانون را جشن می گیرند. عکس: EFE.

سنای آرژانتین سقط جنین داوطلبانه را تا هفته چهاردهم بارداری قانونی می کند

او سنا آرژانتین او دارد تایید شده، این چهارشنبه طلوع کرد ، الف پروژه ای که اجازه دسترسی آزاد به سقط جنین را تا هفته چهاردهم بارداری می دهد. این پروژه ای است که توسط دولت آلبرتو فرناندز تبلیغ شده و ادعای تاریخی گروه های فمینیستی است.

این متن که پیش از این در 11 دسامبر توسط نمایندگان مجلس تصویب شده بود ، 38 رأی موافق دریافت کرد ، در حالی که 29 رأی مخالف و ممتنع بودند.

جلسه در اتاق 12 ساعت طول می کشد. هزاران نفر ، موافق یا مخالف قانون ، در حومه کنگره جمع شدند تا منتظر نتیجه باشند.

این پروژه نشان دهنده یک تغییر مهم از وضعیت فعلیکه در آن سقط جنین قانونی مجاز است فقط در صورتی که زن مورد تجاوز قرار گرفته باشد یا زندگی او در خطر باشد. علاوه بر این ، ایراد وظیفه ای پزشكانی را كه نمی خواهند در سقط جنین شركت كنند ، برطرف می كند ، اما به شرط آنكه بیماران را به سرعت به متخصصان دیگری كه آن را انجام می دهند ارجاع دهند.

هنگامی که نتیجه رای گیری مشخص شد ، جمعیتی که مقابل دروازه های پارلمان جمع شده بودند ، در “جزر و مد سبز” که گروه های حامی قانونی سازی برای آن شناخته شده اند ، برخلاف ناامیدی فریاد شادی و احساسات سر دادند. مجموعه های “آسمانی” یا “طرفدار زندگی” که تایید او را رد کردند.

آلبرتو فرناندز: “این بدان معنی است که ما جامعه بهتری هستیم”

پس از تصویب ، رئیس جمهور فرناندز تأیید کرد که این بدان معناست که آرژانتین “الف جامعه ای بهتر که حقوق زنان را گسترش دهد، و سلامت عمومی را تضمین می کند “:” سقط جنین بی خطر ، قانونی و رایگان یک قانون است. من قول دادم که این کار را در روزهای تبلیغات انتخاباتی انجام دهم. “

به نوبه خود ، وزیر زنان ، جنسیت و تنوع ، الیزابت گومز آلکورتا، تأکید کرد که “الف پیروزی بزرگ جنبش زنان“، و” واقعیت تاریخی “.

برای دومین بار ، پس از “نه” سنا در سال 2018 ، در حال بحث و بررسی است.

این دومین بار در تاریخ است که یک پروژه برای قانونی کردن سقط جنین داوطلبانه در کنگره آرژانتین در حال بحث است ، پس از یک متن مشابه در سال 2018 ، اما توسط یک پلت فرم مدنی تهیه شده است ، توسط نمایندگان مجلس تصویب می شود اما توسط سنا تأیید نمی شود.

یک سال بعد ، رئیس جمهور فعلی آرژانتین ، آلبرتو فرناندز ، در مبارزات انتخاباتی خود قول داد قانون جدیدی را با هدف اصلی کاهش سقط جنین مخفی که جان زنان را به خطر می اندازد ، به ویژه مواردی که توانایی پرداخت کلینیک های خصوصی را ندارند ، تبلیغ کند. جایی که اگرچه غیرقانونی است ، اما آن را با خیال راحت انجام می دهند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *